Вибір кольору на кухні.
Частина 1. Гра з простором

Колір дуже впливає сприйняття простору. Він може зробити Вашу кухню візуально більшою або меншою, теплішою або холоднішою. Розуміння того, як колір впливає на дизайн кухні, допоможе Вам вибрати оптимальну колірну схему, яка покращить загальний вигляд приміщення, і в той же час збереже Ваші колірні уподобання.

Вибір кольору на кухні.
Частина 1. Гра з простором

Колір дуже впливає сприйняття простору. Він може зробити Вашу кухню візуально більшою або меншою, теплішою або холоднішою. Розуміння того, як колір впливає на дизайн кухні, допоможе Вам вибрати оптимальну колірну схему, яка покращить загальний вигляд приміщення, і в той же час збереже Ваші колірні уподобання.
Це перша частина статті про вибір кольору. Вона розповідає Яким чином за допомогою кольору можна візуально змінювати геометрію простору.
У другій частині докладно описуються технічні аспекти вибору кольору та як кольори поєднуються між собою

Змінений простір

Залежно від того, що Ви хочете отримати від свого приміщення, вибрані Вами кольори допоможуть досягти бажаного ефекту. Вони можуть створити ілюзію зміненого простору. Холодні, світлі відтінки допоможуть зробити приміщення візуально більшим, тоді як теплі і темні кольори можуть зробити кімнату візуально меншою або візуально наблизити високу стелю. Схожим чином на те, як сприймається простір, впливатиме і текстура матеріалів, які Ви оберете.
Ефект, що створюється холодною текстурою нержавіючої сталі, сильно відрізнятиметься від ефекту, створеного теплою текстурою натурального дерева. У той же час, комбінація цих двох матеріалів вироблятиме зовсім інший, третій ефект.

Зрештою, ніщо так не впливає на сприйняття Вашої кухні як яскраві фарби. Яскраво помаранчевий або бірюзовий колір можуть додати особливість у дизайн кухні, якщо їх використовувати правильно.
Как выбрать цвет кухни
Сочетание нержавеющей стали и крашенных фасадов дает третий эффект

Кольорові ефекти

Основне правило використання кольору – це пропорція 60-30-10 між 3 кольорами: основним (або несучим), який використовується найбільше, що підтримує колір, який відтіняє основний, і колірний акцент – яскраві плями, що допомагають створити настрій. На кухні основним кольором може бути колір стін або фасадів, що підтримує колір підлоги і стільниці, і акцентом може бути колір окремих фасадів або кухонних аксесуарів і дрібної кухонної техніки.

У цій таблиці зібрані поєднання кольорів, які допоможуть візуально збільшити або зменшити Вашу кухню:
Как выбрать цвет на кухне
Теплий жовтий колір на стінах та стелі в цій кухні допомагає візуально збільшити простір та висоту стелі.
(ПРИМІТКА: Настав час замовляти кухню, а Ви ніяк не можете визначитися яку колірну гаму вибрати? Вам потрібна допомога у плануванні кухні та виборі кольору? Ми готові допомогти. Запишіться на зустріч з дизайнером)

Текстури

Как выбрать цвет на кухне. Текстуры
Смешанные тона и текстуры могут придать теплоты и визуальной привлекательности любому помещению
Текстури - це поверхня матеріалів, які використані в обробці інтер'єру та меблів. Текстури додають контраст і роблять Вашу кухню цікавішою.

Розглядайте текстури з двох точок зору – візуальної та тактильної. Текстури деяких матеріалів стають очевидними лише тоді, коли Ви доторкнетесь до них. Інші мають глибокі візерунки та відразу видно, створюючи візуальний ефект. Гарний дизайн, як правило, поєднує в кухні 3-4 матеріали з різними текстурами.
У цій таблиці ми зібрали характеристики різних матеріалів і те, які ефекти їхньої текстури привносять на кухню:

Дозвольте собі яскраві кольори! ... У правильних місцях

Фасади варто робити в спокійніших тонах, щоб через рік у Вас не виникло бажання їх поміняти.
Як правило, фасади є однією з найдорожчих складових кухні і термін їхньої служби складає від 5 до 15 років. Тому має сенс робити їх у спокійніших тонах, щоб через рік у Вас не виникло бажання їх змінити.
Те саме стосується стільниці та підлоги.
Але Ви можете проявити своє самовираження і від душі повеселитися, використовуючи яскраві кольори та акценти в аксесуарах, дрібній кухонній техніці та декоративних елементах.

Наприклад, у таких як:

  • Декоративні вставки та бордюри на підлозі
  • Штори
  • Скатертини
  • Підставки
  • Кухонні рушники
  • Чохли для крісел
  • Шпалери
  • Картини
Как выбрать цвет на кухне. Текстуры
Как выбрать цвет на кухне. Аксессуары

  • Плитка на робочій стінці
  • Мийки
  • Змішувачі
  • Кавоварки та чайники
  • Блендери
  • Тостер
  • Тарілки та каструлі
(ПРИМІТКА: Плануєте нову кухню та хочете дізнатися, скільки вона може коштувати? Надішліть нам на прорахунок свій ескіз (якщо він у Вас є). Або просто надішліть план приміщення з розмірами та картинку кухні, яка Вам сподобалася. На наступний робочий день Ви матимете попередній бюджет Вашої кухні. Дізнатись вартість)

Кольорові схеми

Існує безліч колірних схем, але вибираючи ту, яка підійде саме Вам, варто подумати про такі речі:

  • Наскільки ця колірна схема запам'ятовується?

  • Як це поєднання кольорів узгоджуватиметься із загальним стилем житла?

  • Які емоції викликають ці кольори?
Как выбрать цвет на кухне. Цветовые схемы
Три найбільш поширені колірні схеми - це «біла» схема, «хроматична» схема та «натуральна» схема.
Кухонні фасади диктують основний колір на кухні, але крім них також не варто забувати про колір стін, підлоги, стільниці та всіляких кухонних аксесуарів. Подумайте, як всі ці елементи будуть поєднуватися між собою?

Три найбільш поширені колірні схеми - це «біла» схема, «хроматична» схема та «натуральна» схема.

"Біла" схема найбільш відома і популярна - практично все фарбується в білий колір, а те, що не є білим, має для цього конкретну причину. Ця схема витончена, завжди виглядає сучасно та зі смаком.

«Хроматична» схема, на відміну білої схеми, передбачає використання кольору всіх поверхнях. Її основний ефект - це створення сильної емоції, настрою, що мотивує до дії.

«Натуральна» схема використовує нейтральні природні тони та такі матеріали, як цегла, бетон, дерево, метал, скло. Вона відображає гармонію з природою та несе спокій та впевненість.

Детальніше про технічні аспекти вибору кольору, правила поєднання кольорів та колірні схеми читайте у другій частині статті
Рекомендуємо також почитати